ECOMAX Sıcak Kesim Daire Testere

Lennartz sıcak kesim daire testere teknolojisinde yüksek kesim adeti odaklıdır.Bunun için kullanılan ham madde %100 Alman çeliğidir. Bunun nedeni kullanılan diğer ham maddelerin çatlak oluşmasına neden olmasıdır. İsteğe bağlı olaraktan performans arttırılması için çeşitli kaplamalar uygulanır.Ayrıca elmas uçlu sıcak kesim testeremizle klasik sıcak testerelerine oranla on kat testere ömrüne ulaşılır.

Lennartz sıcak kesim ve friksiyon testereleri çekme mukavemeti 800-9500 N/mm2 arası özel test edilmiş çeliklerden 2500 mm e çapa kadar üretilmiş testerelerdir. Sıcak kesim daire testereler sıcaklığı 850°C üzeri malzemelerin kesiminde kullanılır. Friksiyon testereler 250°C altında sıcaklıkta olan malzemelerin kesiminde kullanılır.

İki kesim metodu da eritip-kesme ilkesine dayanır. Kesim alanında üretilen sürtünme ısısı kesim alanı sıcaklığını neredeyse malzemeyi sıvılaştıracak sıcaklığa yükseltir.Bu 140 metre/saniye kesim hızını gerektirir. Malzemenin kalitesine göre 80-200 mm/dakika arası bir ilerleme değeri gerekir.

M42 BiMetal Variable Cutter
M42 Constant Cutter / Constant Cutter Plus
M42 BiMetal Şerit Testere Agressive
M42 BiMetal Şerit Testere
M 51 BiMetal Şerit Testere
Karbür Uçlu Şerit Testereler