HSS DAİRE TESTERE

HSS Daire testere kelime anlamı olarak “(High Speed Steel)” türkçe karşılığı ise Yüksek Hız çeliği, HSS daire testereleri yüksek kesim sıcaklığı ve sürtünme koşulları altında  maksimum performansı sayesinde metal kesiminde yaygın olarak kullanılan daire testere türüdür.

Yüksek hız çeliği (HSS) daire testereler; boru, profil ve içi dolu çelik bazlı malzemelerin kesimi için kullanılır. Ayrıca daha küçük hacimlerde, paslanmaz materyallerin kesiminde tercih edilir.

Hss Daire Testere üretim alanında öncü olan Segmetal 1949 yılında başlayıp günümüze kadar 60 yılı aşkın tecrübesiyle üretip maksimum performans ve kaliteyi sunmaktadır. Segmetal HSS Daire Testere konusunda  Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde öncü markalardan biridir.

HSS Daire Testere sektöründe kendini devamlı geliştirip yenileyen Segmetal ; Dünyanın önde gelen üreticileri tarafından haklı olarak kullanım tercihidir.

HSS DAİRE TESTERE ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

BIANCA

Herhangi bir PVD kaplama uygulanmamış testerelerdir. Daha çok demirdışı malzemeler; plastik esaslı malzemelerin kesiminde kullanılır.

Teknik Bilgiler

VAPO

Vapo en yaygın kullanılan kaplamadır. Bu bir PVD kaplaması değil fakat kontrollü oksidasyonla testerenin sürtünme direncini ve kendini soğutma kapasitesini arttırma işlemidir.

Teknik Bilgiler

TiN

TiN PVD kaplama [Titanyum Nitrür] testerenin yüzey sertliğini arttırır. Düşük ısı iletkenliğinden dolayı yüzeyde aşırı ısınmayı engeller. TiN kaplamadan dolayı standart testerelere göre ömrü artar.

Teknik Bilgiler

RED BARON

“Red Baron” PVD Kaplama testerenin yüzey sertliğini arttırıp ve sürtünme katsayısını düşürerek ömrünü arttırır. Çok sert çeliklerden prinç alaşımlarına kadar çok çeşitli malzemelerde kullanılabilir.

Teknik Bilgiler

TiCN

“TiCN” [Titanyum Karbo Nitrür] PVD kaplaması çok düşük sürtünme katsayısına sahiptir, bundan dolayı çok yüksek kesme değerlerinde bile yüksek performans sağlar.

Teknik Bilgiler

TiALN

TiALN [Titanyum Alüminyum Nitrür] PVD kaplaması paslanmaz ve sert çeliklerin, dökme demir; pirinç ve bakır gibi aşındırıcı malzemelerin kesiminde tavsiye edilir.Bu kaplama mikro sprey soğutma ile yapılan kesimlerde çok iyi performans sağlar.

Teknik Bilgiler